як працюють штучне осіменіння і іуі?

Процедура осіменіння використовує тонку, гнучку трубку (катетер), щоб поставити сперму в репродуктивний тракт жінки. Для деяких пар з проблемами безпліддя осіменіння може покращити ймовірність вагітності.

Тести не показали ніякої причини для безпліддя пари (незрозуміле безпліддя); Людина випускає сперму і сперму в сечовий міхур, а не пеніс (ретроградна еякуляція). Сперма збирають, промивають і використовують для запліднення; Сперма людини відсутня, низька кількість або низька якість. У цьому випадку ваш лікар може рекомендувати вам спробувати ICSI. ICSI означає інтрацитоплазматичну ін’єкцію сперми; Існує проблема з шийкою матки жінки, як з попередньої операції, яка перешкоджає сперматозоїдам проходити через нього; У жінки немає чоловіка-партнера.

Перед осіменінням сперматозоїди звичайно промиваються і концентруються (розміщення немитих сперматозоїдів прямо в матці може викликати сильні судороги). Концентрація здійснюється шляхом вибіркового вибору високоактивних, здорових сперматозоїдів, які більш здатні до запліднення яйця.

Внутрішньоматкова інсемінація (IUI) полягає у розміщенні сперми в матковій жінці, коли вона овулюється. Це досягається за допомогою тонкої гнучкої трубки (катетера), яка передається у піхву, через шийку матки та в матку.

IUI може використовувати сперму від чоловіка-партнера або донора. Він часто поєднується з суперовуляцією ліків для збільшення кількості доступних яєць.

Штучне запліднення (ІІ) – інше ім’я внутрішньоматкового осіменіння, але також може означати розміщення сперми у піхви жінки або шийки матки, коли вона овулюється. Після цього сперма проходить до маткових труб, де вони можуть запліднити жіноче яйце або яйця.

ІІ може бути зроблено спермою від чоловічого партнера або донора і може бути об’єднана з суперовуляцією.

Ці методи проводяться на амбулаторній основі і вимагають лише короткого часу відновлення. Ви можете зіткнутися під час процедури, особливо якщо сперматозоїди вставлені у вашу матка. Вам може бути запропоновано уникати напруженої діяльності на решту дня.

Внутрішньоматкова інсемінація або штучна інсемінація може бути виконана, якщо

Успіх лікування сильно впливає на вік жінки (постачання яєць в старіння зменшує рівень вагітності, а ризик викидня зростає з віком).

Для пар з незрозумілим безпліддям, внутрішньоутробне запліднення може поліпшити шанси вагітності при поєднанні з суперовуляційним лікуванням. 1

Якщо чоловіча сперма відсутня, низька кількість або низька якість, внутрішньоматкова осіменіння може дещо поліпшити шанси – до 10% – що жінка-партнер стане вагітною. 2

Осідання в поєднанні з суперовуляцією підвищує ризик багаторазової вагітності (зачавши більше одного плоду). Кілька вагітностей є високим ризиком для матері та плода. Щоб дізнатися більше, багаторазові вагітності: близнюки або більше.

Процедури запліднення створюють незначний ризик зараження.

Деякі жінки відчувають сильне судоми під час осіменіння.

Існує легкий ризик проколювання матки під час внутрішньоутробного запліднення.

Існує невелика небезпека синдрому гіперстимуляції яєчників, якщо суперовуляція застосовується разом з осіменінням.

Там може бути більш високий ризик вроджених дефектів для немовлят, зачатків за допомогою деяких допоміжних репродуктивних методів. Поговоріть зі своїм лікарем про можливі ризики.

Процедури осіменіння – це найпростіші та найменш дорогі способи допоміжного відтворення. Жодна анестезія чи операція не потрібна.

Якщо потрібні донорські сперми, ви можете вибрати відомий або анонімний донор, який готовий надати сперму.

Заповніть спеціальну форму інформації про лікування (PDF) (Що таке документ PDF?), Щоб допомогти вам зрозуміти це лікування.

Бхаттачаря С та ін. (2010). Жіноча безплідність, дата пошуку жовтень 2009 р. Онлайн версія клінічних доказів BMJ: http: //www.clinicalevidence.

Фріц М. А., Сперфорф Л. (2011). Чоловіче безпліддя. В клінічній гінекологічній ендокринології та безпліддя, 8 видавництво, стор 1249-1292. Філадельфія: Лілпінкотт Вільямс і Уілкінс.

Кетлін Роміто, доктор медичних наук – Сімейна медицина; Femi Olatunbosun, MB, FRCSC – Акушерство та гінекологія

4 червня 2014 р

Донорська сперма від чоловіка, який не є сексуальним партнером (як від банку сперми, друга, чи родича), повинен залишатися замороженим принаймні за 6 місяців, перш ніж він може бути використаний. Це робиться таким чином, щоб донор могло бути двічі перевірено протягом 6 місяців, щоб переконатись, що він не має ніякої кількості інфекційних захворювань, включаючи вірус імунодефіциту людини (ВІЛ); Заморожені сперми менш ефективні, ніж свіжа сперма.