як лікують тромбоцитемію та тромбоцитоз?

Цей стан вважається менш шкідливим сьогодні, ніж у минулому, і його перспектива часто хороша. Люди, які не мають ознак або симптомів, не потребують лікування, якщо стан залишається стабільним.

Вживання аспірину може допомогти людям, які знаходяться під загрозою згустків крові (аспірин поглинає кров). Проте, поговоріть зі своїм лікарем про використання аспірину, оскільки це може спричинити кровотечу.

Лікарі призначають аспірин для більшості вагітних жінок, які страждають на первинну тромбоцитемію. Це тому, що він не має високого ризику побічних ефектів для плоду.

Первинна тромбоцитемія

Деякі люди, які страждають на первинну тромбоцитемію, можуть потребувати ліків або медичних процедур для зниження кількості тромбоцитів.

Вам може знадобитися ліки, щоб знизити кількість тромбоцитів, якщо ви

Вам потрібно буде приймати ці ліки протягом усього життя.

Hydroxyurea. Цей препарат, що знижує тромбоцити, використовується для лікування ракових захворювань та інших небезпечних для життя захворювань. Гідроксинуреза найчастіше дається під опікою лікарів, які спеціалізуються на захворюваннях на рак або крові. Пацієнти з гідроксимочевини піддаються ретельному контролю.

В даний час гідроксимеро-плюс аспірин є стандартним лікуванням для людей, які страждають на первинну тромбоцитомію та знаходяться під загрозою згустків крові.

Анагрелід Це ліки також використовується для зниження кількості тромбоцитів у людей, які страждають на тромбоцитемію. Проте дослідження показують, що в порівнянні з гідроксикмореазою, анагрелід має гірші результати. Анагрелід також має побічні ефекти, такі як затримка рідини, серцебиття (pal-pih-TA-shuns), аритмії (ah-rith-me-ahs), серцева недостатність та головні болі.

Інтерферон альфа. Це ліки знижує кількість тромбоцитів, але 20 відсотків пацієнтів не можуть впоратись зі своїми побічними ефектами. Побічні ефекти включають почуття грипу, зниження апетиту, нудоту (почуття хворих на шлунок), діарею, судоми, дратівливість та сонливість.

Лікарі можуть призначати це ліки вагітним жінкам, які страждають на первинну тромбоцитемію, оскільки вони для плоду безпечніші, ніж гідроксимерояк і анагрелід.

Платетарний фероз (PLATE-let-fe-REH-sis) – це процедура, що використовується для швидкого зниження кількості тромбоцитів. Ця процедура використовується тільки для надзвичайних ситуацій. Наприклад, якщо у вас є інсульт через первинну тромбоцитемію, вам може знадобитися тромбоцитарний ферес.

Внутрішньовенна (IV) голка, з’єднана з трубкою, поміщена в один з ваших кровоносних судин для видалення крові. Кров проходить через машину, яка видаляє тромбоцити з крові. Решта крові потім повертається до вас через IV лінію в одному з ваших кровоносних судин.

Для зменшення кількості тромбоцитів до безпечного рівня може бути достатньо однієї або двох процедур.

Вторинний тромбоцитоз обробляється шляхом вирішення проблеми, що викликає це.

Люди, які мають вторинний тромбоцитоз, зазвичай не потребують зниження тромбоцитів або процедур. Це тому, що їх тромбоцити звичайно є нормальними (на відміну від первинної тромбоцитемії).

Крім того, вторинний тромбоцитоз менш імовірно, ніж первинна тромбоцитемія, що спричиняє серйозні проблеми, пов’язані з згортанням крові та кровотечею.