хвороба гідрадініт супуратіва

Hidradenitis suppurativa (привіт-дра-ух-НІЕ-тис суп-юр-рух-TIE-vuh) – це рідкісний, тривалий стан шкіри, що характеризується невеликими, болісними грудками під шкірою. Як правило, вони розвиваються там, де шкіра стискає разом, таких як пахви, пах, між сідницями та під грудьми. Груби можуть розпалити і пахнути або викликати тунелі під шкіру.

Гидраденіт suppurativa має тенденцію початися після статевої зрілості. Це може зберігатися протягом багатьох років і погіршуватися з часом, що серйозно впливає на ваше повсякденне життя та емоційне самопочуття. Рання діагностика та лікування можуть допомогти в управлінні симптомами, зберігати нові шматочки від формування та запобігання ускладнень, таких як рубці або депресія.

Симптоми

Hidradenitis suppurativa зазвичай виявляється як один або декілька червоних, ніжних ударів, що заповнюються гною. Найчастіше це виникає в пахвових пазухах (показано), в паху, між сідницями і під грудьми.

Чорноголових. Поширені риси є невеликими ділянками шкіри, що містять вугри, часто появою у парах або “двошаровими” візерунками. Червоні, ніжні удари. Ці удари часто збільшуються, розриваються і витікають гній. Дренаж може мати запах. Смуток може спричинити свербіж і горіння. Вони зазвичай з’являються в місцях, де шкіра стирається проти шкіри .; Болісні, горохові шматочки. Ці важкі гниди, які розвиваються під шкірою, можуть зберігатися протягом багатьох років, розширюватися і запалюватися .; Тунелі З часом траси, що з’єднують шматки, можуть утворюватися під шкірою. Ці рани заживають дуже повільно, якщо взагалі, і можуть витікати гній.

Гідраденіт suppurativa зазвичай зустрічається навколо волосяних фолікулів з багатьма нафтовими та потовими залозами, такими як у пахвових западин, паху та анальної області. Це також може виникати там, де шкіра стискає разом, наприклад внутрішні стегна, під грудьми та між сідницями. Hidradenitis suppurativa може вплинути на одне місце або декілька ділянок тіла.

Ознаки і симптоми гидраденіта suppurativa включають в себе

Hidradenitis suppurativa зазвичай починається між статевою зрілістю і віком 40 років з одним, болісним удар, який зберігається протягом тижнів або місяців. Для деяких людей хвороба поступово погіршується і впливає на кілька ділянок свого організму. Інші люди відчувають лише легкі симптоми. Надмірна вага, стрес, гормональні зміни, спека або вологість можуть посилити симптоми. У жінок тяжкість захворювання може зменшитись після менопаузи.

Болісно; Не поліпшується через кілька тижнів; Повернення протягом тижнів лікування; З’являється в декількох місцях; Часто повторюється

Раннє виявлення гидраденіта suppurativa є ключем до ефективного лікування. Подивіться свого лікаря, якщо ваш стан

Вік Hidradenitis suppurativa найчастіше зустрічається у жінок у віці від 20 до 29 років. Рання вікова група може бути пов’язана з розвитком більш поширеного захворювання .; Ваша стать. Жінки, швидше за все, розвивають гідрадініт suppurativa, ніж чоловіки .; Історія сім’ї. Тенденція до розвитку гидраденіта suppurativa може бути успадкована .; Маючи певні інші умови. Hidradenitis suppurativa може бути пов’язаний з кількома іншими станами, включаючи артрит, важкі вугри, ожиріння, запальні захворювання кишечнику, хворобу Крона, метаболічний синдром та діабет; Куріння Куріння тютюну пов’язане з гидраденітом суппутіва.

Причини

Якщо ви вже отримали діагноз гідрадініт суппутіва, пам’ятайте, що попереджувальні ознаки захворювання спалахують (рецидив), часто схожі на ті, що мали місце спочатку. Також зверніть увагу на будь-які нові ознаки або симптоми. Це може свідчити про рецидив або ускладнення лікування.

Hidradenitis suppurativa розвивається, коли волосяні фолікули стають заблокованими та запаленими. Ніхто точно не знає, чому відбувається ця блокада. Фактори, які можуть відігравати певну роль, включають гормони, метаболічний синдром, генетику, нерегулярну реакцію імунної системи, куріння та надмірну вагу.

Hidradentitis suppurativa не є причиною інфекції та не може бути передана статевим шляхом. Це не заразна і не пов’язана з поганою гігієною.

Фактори, які можуть збільшити ваш ризик, можуть включати в себе

Постійний і важкий гидраденіт suppurativa часто викликає ускладнення, у тому числі

Фактори ризику

Ваш лікар запитає вас про ваші ознаки та симптоми, вивчить уражену шкіру та приймає вашу історію хвороби.

Інфекція Уражена ділянка чутлива до інфекції .; Шрами та зміни шкіри. Рани можуть зцілюватися, але залиште мотузку, як шрами, шкірну шкіру або плями шкіри, темніші за норму .; Обмежений рух. Виразки та рубцева тканина можуть призвести до обмежених або хворобливих рухів, особливо коли хвороба вражає пахви або стегна; Обмежений лімфатичний дренаж. Найпоширеніші ділянки для гидраденіта suppurativa також містять багато лімфатичних вузлів. Шрамові тканини можуть перешкоджати лімфатичній дренажній системі, що може призвести до набряку рук, ніг або статевих органів .; Соціальна ізоляція. Місце, дренаж і запах виразок можуть викликати затьмарення та небажання виходити на публіку, що призводить до смутку або депресії .; Рак Рідко у пацієнтів з розвиненою гідраденитом suppurativa може розвинутися плоскоклітинний карцинома у ураженій шкірі.

Ускладнення

Немає лабораторних тестів для діагностики гидраденіта suppurativa. Але якщо гній або дренаж присутній, ваш лікар може відправити зразок рідини в лабораторію для тестування, щоб виключити інфекцію кислячої або інші захворювання шкіри.

Тематичні та пероральні препарати. До них відносяться антибіотики та ліки, отримані з вітаміну А (ретиноїди); Інші препарати, що зменшують запалення. Ін’єкційні стероїдні препарати безпосередньо в ніжний вузлик можуть зменшити запалення. Оральні стероїди, такі як преднізолон, також можуть допомогти. Проте довгострокове застосування преднізону має безліч побічних ефектів, включаючи розщеплення кісток (остеопороз); Гормони Невеликі дослідження, що порівнюють пероральні антибіотики з гормональною терапією, показали, що гормональна терапія є настільки ж ефективною, як антибіотики при лікуванні виразок гідраденіту suppurativa. Потрібні подальші дослідження. Гормональна терапія не підходить для вагітних через ризик побічних ефектів; Препарати, що пригнічують імунну систему. Препарати інфліксимаб (Remicade) і адалімумаб (Humira) показують обіцянку при лікуванні гидраденітом suppurativa. Ці “біологи” – це інгібітори ФНО. Вони працюють шляхом нейтралізації білка імунної системи, відома як фактор некрозу пухлини (TNF). Дослідники продовжують оцінювати ці та аналогічні ліки. Можливі побічні ефекти включають підвищений ризик інфікування, серцевої недостатності та деяких видів раку .; Лікування болю. Якщо знеболювальні без рецепта не допомагають, ваш лікар може призначити більш сильний тип. Приклади включають фентанільний патч, кодеїн, морфін, габапентин і прегабалін.

Не існує ліків від гідраденіту суппуратіва. Але раннє та довготривале лікування може допомогти контролювати біль, сприяти загоєнню ран, зберігати нові шматки від формування та запобігання ускладнень.

Розкриття тунелів. Відома як unroofing, ця процедура набуває переваги над розрізу і дренажу. Ваш лікар відрізає шкіру та м’ясо, які покривають будь-які взаємозалежні тунелі. Зазвичай це рішення не потрібно повторювати .; Панч дебридмент. Ця процедура також називається міні-оглядовим і може використовуватися для видалення одного запального вузла. Розріз і дренаж. Хірургічний дренаж може бути варіантом, коли хвороба включає в себе одну маленьку область. Це лікування, як правило, забезпечує короткочасне полегшення болю, але виразки, як правило, повторюються .; Тканина, що знімає тканину з електрохірургією. Це може бути варіант для людей з сильним гидраденітом suppurativa. Він поєднує в собі шкірно-тканинне заощадження з електрохірургічним пілінгом (STEEP). Мета – видалити хворі тканини і зберегти здорові тканини. Вам буде надана загальна анестезія для процедури STEEP; Хірургічне видалення. Хірургічне лікування рецидивуючих або важких симптомів включає усунення всієї ураженої шкіри. Для закриття рани може знадобитися шкірний трансплантат. Навіть після операції виразки все ще можуть виникати в інших областях. У чоловіків, чий стан включає область між анусом і мошонкою, хірургічне видалення мошонки майже завжди необхідне.

Діагностика

Доступні декілька варіантів лікування. Поговоріть зі своїм лікарем про ризики та переваги кожного з них, і яка комбінація самообслуговування, ліки або хірургічні процедури підходить саме вам.

Ваш лікар може призначити один або декілька наступних типів ліків

Симптоми, які ви переживали, включаючи будь-які, які можуть здаватися не пов’язаними з причиною, за якою ви призначили зустріч; Усі ліки, вітаміни та добавки, які ви приймаєте, включаючи дози; Питання, щоб запитати свого лікаря

Hidradenitis suppurativa можна лікувати різними хірургічними методами. Використовуваний метод залежить від ступеня та розташування рани, серед інших чинників.

Яка найчастіша причина моїх симптомів ?; Чи існують інші можливі причини ?; Чи потрібні мені тести? Як довго моє стан буде останнім ?; Які процедури доступні, і які ви рекомендуєте? Які побічні ефекти я можу очікувати від лікування ?; Чи ця умова пов’язана з іншим медичним розладом ?; У вас є брошури та інші друковані матеріали, які я можу взяти зі мною? Які сайти ви рекомендуєте?

Добавки, одержувані цинком щодня, можуть допомогти зменшити запалення та запобігти новим спалахам.

Ви можете почати, побачивши свого лікаря у сфері первинної медичної допомоги. Він може направити вас до лікаря, який спеціалізується на лікуванні захворювань шкіри (дерматолог). Залежно від тяжкості вашого стану, ваша допомога може також включати спеціалістів з колоректальної хірургії, пластичної хірургії або травних захворювань (гастроентерологія).

Коли почалися симптоми? Що робили, коли з’явилися шматочки шкіри, коли вони почали ?; Чи вони повертаються в одних і тих же місцях ?; Ваші симптоми хворіють ?; Чи мають у вашій батьків чи братів і сестер цю проблему ?; Що, якщо щось, здається, покращує ваші симптоми ?; Що, якщо щось, здається, погіршує ваші симптоми ?; Ви курите або використовуєте тютюнові вироби?

Лікування

Ось деяка інформація, яка допоможе вам підготуватися до вашої зустрічі.

Дотримуйтесь щоденної процедури догляду за шкірою. Обережно промийте своє тіло за допомогою несосучого миючого засобу, такого як Cetaphil. Використовуйте тільки ваші руки, а не мочалки, сушарки та інші предмети, які можуть дратувати шкіру. Якщо запах викликає занепокоєння, спробуйте промити антибактеріальним тілом. Потім нанесіть безрецептурний антибіотик. Це також може допомогти застосувати додатковий абсорбуючий порошок або оксид цинку. Використання антиперспірантів може допомогти зберегти шкіру сухою. Не використовуйте будь-який продукт, який дратує шкіру; Керуй своїм болем. Обережно нанесіть мокру, теплою промивною ганчіркою, чашею білизни або іншим сортом стиснення, щоб зменшити набряк і полегшити біль. Тримайте його приблизно 10 хвилин. Попросіть свого лікаря рекомендувати найбільш прийнятний для зняття болю. І поговоріть зі своїм лікарем про те, як правильно одягатися та доглядати за своїми ранами вдома .; Уникайте жорсткого одягу та дратівних продуктів. Одягайте вільні, легкі одягу, щоб зменшити тертя. Деякі жінки вважають, що використання тампонів, а не гігієнічних прокладок, викликає меншу тертя в шкірі. Використовуйте миючі засоби та інші продукти, які не містять духів, барвників та ензимів .; Уникайте пошкодження шкіри. Наприклад, не вичавлюйте прищі та виразки. І зупинити бриття ураженої шкіри .; Тримайте здорову вагу і залишайтеся активними. Недостатня здорова вага може погіршити симптоми. Спробуйте знайти дії, які не дратують шкіру .; Подумайте про зміну вашої дієти. У неформальному дослідженні 47 людей з гидраденітом suppurativa відмовилися від молочних продуктів і обробляли цукор і борошно. З них 83 відсотки зазнали симптомів. Також в дослідженні повідомлялося про 12 людей, які лікувалися при гідраденіті suppurativa, які уникали пива та інших продуктів, що містять пивні дріжджі або пшеницю. Всі вони бачили, як їхні симптоми з’являються через рік .; Уникайте всіх тютюнових виробів. Якщо ви курите, спробуйте кинути палити. Куріння та інше вживання тютюну можуть відігравати важливу роль у посиленні гідраденіту suppurativa.

Перед вашим призначенням складіть список

Для гидраденіта suppurativa, деякі основні питання, щоб запитати вашого лікаря включити

Альтернативна медицина

Приклади питань, які може запитати лікар, включити

Легкий гідрадініт suppurativa можна лікувати тільки заходи самопідготовки. Але самообслуговування також є важливим доповненням до будь-якого медичного лікування, яке ви можете отримати. Наступні рекомендації можуть допомогти полегшити дискомфорт і швидке загоєння виразки

Підготовка до зустрічі

Однією з найбільших викликів, пов’язаних із життям з гидраденітом suppurativa, може впоратися з болем і збентеженням. Болісні виразки можуть вплинути на ваш сон, рухливість або сексуальне життя. Якщо виразок виснажує гній, вони можуть пахнути, незважаючи на добру самопочуття. Ви можете відчувати тривогу і відтягнутися, самосвідомості або депресії.

Спосіб життя та домашні засоби

Спробуйте знайти підтримку серед своєї родини та друзів. Ви також можете знайти занепокоєння та розуміння інших людей, які заспокоюють hidradenitis suppurativa. Попросіть свого лікаря звернутися до спеціаліста з психічного здоров’я або контактну інформацію для групи підтримки.

1

Змагання та підтримка

Дізнайтеся більше про Hidradenitis suppurativa

Детальніше про Hidradenitis suppurativa

)