фактори, причини, тести, фактори ризику та інші основи

Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, є найбільш поширеним серцево-судинним захворюванням.

Кров’яний тиск відноситься до сили крові, що штовхає від стінок артерій, коли вона проходить через тіло. Як повітря в шині або воді в шлангу, кров заповнює артерії певною мірою. Оскільки занадто великий тиск повітря може пошкодити шину або надто багато води, що проштовхується через садовий шланг, може пошкодити шланг, високий кров’яний тиск може загрожувати здоровям артерій і призвести до небезпечних для життя таких станів, як хвороби серця та інсульт.

Гіпертонія є провідною причиною інсульту і головною причиною серцевого нападу. Тільки в США більше 30% дорослих мають підвищений артеріальний тиск.

Якщо у вас високий кров’яний тиск, ви, ймовірно, дізнаєтеся про це під час звичайної перевірки. Або, можливо, ви помітили проблему під час власного артеріального тиску. Обов’язково ознайомтесь зі своїм лікарем для певного діагнозу та скористайтеся нагодою, щоб дізнатись, що ви можете зробити, щоб підняти свій кров’яний тиск під контролем.

Як вимірюється кров’яний тиск?

Показання кров’яного тиску виглядає як два цифри. Перший і вищий з двох – це показник систолічного тиску, або тиск у артеріях, коли серце б’ється і заповнює їх кров’ю. Друге число вимірює діастолічний тиск, або тиск у артеріях, коли серце лежить між биттями.

Нормальний артеріальний тиск неухильно зростає від 90/60 при народженні до 120/80 у здорового дорослого. Якщо хтось повинен був прийняти ваше артеріальний тиск відразу після того, як ви виступили з голосом або пробігли 5 миль, то читання, безсумнівно, здасться високим. Це не обов’язково викликає тривогу: природно, що артеріальний тиск піднімається і падає з зміною активності або емоційного стану.

Нормальним також є те, що артеріальний тиск змінюється від людини до людини, навіть від однієї області тіла до іншого. Але коли артеріальний тиск залишається постійно високим, поговоріть зі своїм лікарем про лікування. Постійно високий кров’яний тиск змушує серце працювати далеко за межі його можливостей. Одночасно з пошкодженням кровоносних судин, гіпертонія може пошкодити головний мозок, очі і нирки.