лікування хвороби хашимото і наркотики

Лікування хвороби Хашимото може включати спостереження та застосування ліків. Якщо немає ніяких доказів дефіциту гормонів, і щитовидна залоза нормально функціонує, ваш лікар може запропонувати підхід, що очікує. Якщо вам потрібні ліки, то, швидше за все, вам знадобиться це на все життя.

Якщо хвороба Хасимото викликає дефіцит гормону щитовидної залози, вам може знадобитися замісна терапія гормоном щитовидної залози. Це зазвичай передбачає щоденне використання синтетичного тиреоїдного гормону левотироксину (левоксил, синтероїд та інші).

Синтетичні гормони

Синтетичний левотироксин ідентичний тироксину, природній версії цього гормону, виробленого вашою щитовидною залозою. Усні пероральні ліки відновлюють адекватний рівень гормонів і скасовують всі симптоми гіпотиреозу.

Контроль дозування

Незабаром після початку лікування ви помітите, що ви почуваєте себе менш втомленим. Препарат також поступово знижує рівень холестерину, підвищений захворюваністю, і може призвести до зворотного збільшення ваги.

Лікування з левотироксином зазвичай триває протягом усього життя, але оскільки потрібна вам доза може змінитись, ваш лікар, швидше за все, перевірить рівень ТТГ кожні шість-дванадцять місяців.

Щоб спочатку визначити правильну дозу левотироксину, лікар загалом перевіряє рівень ТТГ через кілька тижнів лікування. Надмірна кількість гормону щитовидної залози може прискорити втрату кісткової тканини, що може призвести до погіршення остеопорозу або збільшення ризику розвитку цього захворювання. Перероблення левотироксином також може спричинити порушення серцевого ритму (аритмії).

Якщо у вас є ішемічна хвороба серця або важкий гіпотиреоз, лікар може почати лікування меншою кількістю ліків та поступово збільшувати дозування. Заміна прогресуючого гормону дозволяє вашему серцю пристосуватися до збільшення обміну речовин.

Вплив інших речовин

Левотироксин практично не викликає побічних ефектів при застосуванні у відповідній дозі і є відносно недорогим. Якщо ви змінюєте бренди, повідомте свого лікаря про те, що ви все ще отримуєте правильну дозу. Також не пропускайте дози або припиніть прийом препарату. Якщо ви це зробите, ознаки та симптоми поступово повернуться.

Деякі лікарські препарати, добавки та деякі продукти харчування можуть вплинути на вашу здатність абсорбувати левотироксин. Проте, приймання левотироксину принаймні за чотири години до або після інших ліків може вирішити проблему. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви їсте велику кількість соєвих продуктів або дієту з високим вмістом клітковини або якщо ви приймаєте будь-яке з наведених нижче