грейпфрут: використання, побічні ефекти, взаємодії та попередження

Agrume, Bioflavonoid Complex, Bioflavonoid Concentrate, Bioflavonoid Extract, Bioflavonoids, Bioflavonoіdes, Bioflavonoіdes d’Agrumes, цитрусові, цитрусові біофлавони, цитрусові біофлавоноїди, цитрусових біофлавоноїдних екстрактів, цитрусових біофлавоноїдів, цитрусових декса .; Див. Всі назви Agrume, Bioflavonoid Complex, Bioflavonoid Concentrate, Bioflavonoid Extract, Bioflavonoids, Bioflavonoіdes, Bioflavonoіdes d’Agrumes, Citrus, Citrus Bioflavones, Citrus Bioflavonoid, Citrus Bioflavonoid Extract, цитрусові біофлавоноїди, Citrus decumana, екстракт цитрусових, цитрусових флавонів, цитрусових флавоноїдів, Екстракт Citrus Grandis, Максимальні цитрусові, Цитрусовий парадсісі, Екстракт шкірки цитрусових, Екстракт насіння цитрусових, Олія з грейпфрута з холодним віджимам, Комплекс біофлавоноід, Комплекс біофлавоноіду Памплемусе, Концентрат біофлавоноід, КПС, Експресне масло грейпфрута, Екстрат д’Агромум, Екстрат біофлавоноіду, Екстрат Bioflavonoïdes d’Agrumes, Extrait de Graines de Pamplemousse, Extrait de Pamplemousse, Extrait de Zeste d’Agrume, Extrait Normalisйde Памплмус, Flavonoïdes d’Agrumes, грейпфрутовий біофлавоноїдний комплекс, екстракт грейпфрута, масло грейпфрута, екстракт насіння грейпфрута, гліцерит насіння грейпфрута , GSE, Huile de Pamplemousse, Huile de Pamplemousse, прес-служба Froid, Памппм оуз роуз, парадизапфель, рожевий грейпфрут, помело, масло шаддок, стандартизований екстракт грейпфрута, тороня; Сховати імена

Грейпфрут – це цитрусові. Люди використовують фрукти, масло з шкірки та екстракти з насіння як ліки. Екстракт насіння грейпфрута обробляється з насіння грейпфрута і м’якоть, отримана як побічний продукт з виробництва грейпфрутових соків. Олійний гліцерин додають до кінцевого продукту, щоб зменшити кислотність і гіркоту; Грейпфрутовий сік використовується для високого рівня холестерину, “зміцнення артерій” (атеросклерозу), раку, шкірної хвороби, що називається псоріазом, а також для втрати ваги та ожиріння; Екстракт насіння грейпфрута приймається всередину для бактеріальних, вірусних та грибкових інфекцій, включаючи інфекції дріжджів; Масло грейпфрута наносять на шкіру для м’язової стомленості, росту волосся, тонізуючи шкіру, а також для вугрів та жирної шкіри. Він також використовується для простуди та грипу (грип); Екстракт насіння грейпфрута наноситься на шкіру як засобу для очищення обличчя, лікування першої допомоги, засіб для пом’якшення подразнення шкіри та як вагінальний душ для вагінальних дріжджових інфекцій (кандидоз). Він також використовується як промивання вуха або носа для запобігання і лікування інфекцій, як пробка для біль у горлі, і промивання зубів для запобігання гінгівіту та промоції здорової ясен і як освіжувач дихання; Деякі люди вдихають грейпфрутові пари, щоб допомогти організму зберегти воду, головний біль, стрес і депресію. Пар з екстрактом насіння грейпфрута також був вдихований для лікування легеневих інфекцій; У їжі та напої грейпфрут споживається як фрукт, сок, і використовується як ароматизатор; У виробництві масло грейпфрута та екстракт насіння використовують як компонент аромату в милях та косметиці, а також як побутовий прибиральник для фруктів, овочів, м’яса, кухонних поверхонь, посуду тощо; У сільському господарстві екстракт грейпфрутового насіння використовується для вбивства бактерій та грибків, боротьби з темпами цвілі, знищення паразитів у кормах тварин, збереження їжі та дезінфекцію води; Важливо пам’ятати, що взаємодія ліків з грейпфрутовим соком добре задокументована. Хімія грейпфрута залежить від виду, умов вирощування та процесу, який використовується для виділення соку. Перш ніж додати грейпфрут до вашої дієти або ваш список природних ліків, зверніться до свого медичного працівника, якщо ви приймаєте ліки.

Грейпфрут є джерелом вітаміну С, клітковини, калію, пектину та інших поживних речовин. Деякі компоненти можуть мати антиоксидантні ефекти, які можуть допомогти захистити клітини від пошкодження або зниження холестерину; Незрозуміло, як масло може працювати для лікарських цілей.

Недостатньо доказів; Астма Є деякі докази того, що цитрусові, що містять вітамін С, включаючи грейпфрут та інші, можуть поліпшити функцію легенів у людей з астмою. Деякі дослідження виявили цю користь, але інші не мають; Екзема (атопічний дерматит). Розроблені дані свідчать про те, що екстракт грейпфрутового насіння (ParaMicrocidin) може зменшити задир, газ і дискомфорт у животі, можливо, через зміни кишкових бактерій, у людей з екземою; Високий рівень холестерину. Ранні дослідження показують, що прийом грейпфрутових капсул щодня протягом 16 тижнів знижує загальний рівень холестерину та співвідношення ліпопротеїнів низької щільності (холестерину ЛПНЩ або “поганого”) до ліпопротеїнів високої щільності (HDL або “хорошого”) холестерину. Вживання одного грейпфруту, як правило, знижує загальний рівень холестерину, холестерину ЛПНГ та тригліцеридів у людей з високим вмістом холестерину; Втрата ваги. Ранні дослідження показують, що щоденне вживання свіжого грейпфруту збільшує втрату ваги у людей з надмірною вагою; Зниження рівня холестерину; Загартовування артерій (атеросклероз); Профілактика раку; Псоріаз; М’язова втома; Сприяння росту волосся; Тонування шкіри; Зниження вугрів та жирної шкіри; Лікування головного болю; Стрес; Депресія; Інфекції; Травматичні скарги у людей з екземою; Дріжджові інфекції (як вагінальний душ); Інші умови. Для підтвердження ефективності грейпфрутів для цих цілей потрібні додаткові докази.

Грейпфрут БУДЬ-ЯКІЙ БЕЗКОШТОВНО в обсягах, які звичайно використовуються як продукти харчування, і, можливо, БЕЗПЕЧНО, якщо їх приймати в роті для лікарських цілей; Грейпфрут, можливо, UNSAFE, якщо приймати рот у великих кількостях. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, зверніться до свого медичного працівника, перш ніж додавати грейпфрут до своєї дієти або використовувати його як ліки. Грейпфрут взаємодіє з довгим списком ліків (див. “Чи існують взаємодії з ліками?”); Особливі запобіжні застереження та застереження: вагітність та грудне вигодовування: відомо, що грейпфрут не використовується під час вагітності та грудного вигодовування. Будьте на безпечній стороні і не використовуйте; Рак молочної залози: існує занепокоєння щодо безпеки вживання надмірної кількості грейпфрутового соку. Деякі дослідження показують, що жінки після менопаузи, що кожен день споживають кварт або більше грейпфрутового соку, збільшують шанс розвитку раку молочної залози на 25% до 30%. Грейпфрутовий сік зменшує, як естроген порушується в організмі, і може збільшити рівень естрогену в організмі. Щоб підтвердити ці висновки, потрібні додаткові дослідження. Доки більше не відомо, уникайте вживання надмірно великої кількості грейпфрутового соку, особливо якщо у вас рак молочної залози або ризик розвитку раку молочної залози вище звичайного; Хвороби, чутливі до гормонів та умови: Споживання великих кількостей грейпфрутів може збільшити рівень гормонів і, отже, збільшити ризик розвитку чутливих до гормонів станів. У жінок з гормонозалежними станами слід уникати грейпфрутів.

Тіло руйнує артеметера (Артенам, Палюфер), щоб позбутися від нього. Грейпфрутовий сік може зменшити, як швидко організм розбиває артеметера (Artenam, Paluther). Поглинання грейпфрутового соку під час прийому артеметера (Artenam, Paluther) може збільшити ефекти та побічні ефекти артеметера (Artenam, Paluther). Не пити грейпфрутовий сік, якщо ви приймаєте артеметера (Artenam, Paluther).

Гіпфрутовий сік може збільшити кількість буспірону (BuSpar), що поглинає організм. Поглинання грейпфрутового соку під час прийому буспірону (BuSpar) може збільшити ефекти та побічні ефекти буспірону (BuSpar).

Грейпфрутовий сік може збільшити кількість споживаного карбамазепіну (тегретолу) у організмі. Споживання грейпфрутового соку під час прийому карбамазепіну (тегретол) може збільшити ефекти та побічні ефекти карбамазепіну (тегретол).

Тіло порушує карведилол (Coreg), щоб позбутися від нього. Сік грейпфруту, здається, зменшує, як швидко організм порушує карведилол (Coreg). Поглинання грейпфрутового соку під час прийому карведилолу (Coreg) може збільшити ефекти і побічні ефекти карведилолу (Coreg).

Сік грейпфруту може зменшити швидкість позбавлення тіла від цизаприду (Propulsid). Споживання грейпфрутового соку під час прийому цизаприду (Propulsid) може збільшити ефекти та побічні ефекти цизаприду (Propulsid).

Тіло порушує кломіпрамін (Anafranil), щоб позбутися від нього. Сік грейпфруту може зменшити швидкість позбавлення тіла кломіпраміну (анафранілу). Прийом грейпфрутового соку разом з кломіпрамінами (анафранілом) може збільшити ефекти та побічні ефекти кломіпраміну (анафраніл).

Грейпфрут може збільшити кількість циклоспорину (Neoral, Sandimmune), який поглинає організм. Поїдання грейпфрутового соку під час прийому циклоспорину (Neoral, Sandimmune) може збільшити побічні ефекти циклоспорину.

Тіло розбиває декстрометорфан (Робітуссін Д.М., інші), щоб позбутися цього. Грейпфрут може зменшити швидкість розщеплення організму декстрометорфаном (Робітуссін Д.М., інші). Вживання грейпфрутового соку при застосуванні декстрометорфану (Робітуссін Д.М., інші) може збільшити ефекти та побічні ефекти декстрометорфану (Робітуссін Д.М., інші).

Тіло порушує естрогени, щоб позбутися від них. Сік грейпфруту, як видається, зменшує, як швидко організм руйнує естрогени і збільшує кількість естрогену, що поглинає організм. Споживання грейпфрутового соку під час прийому естрогенів може збільшити рівень естрогену та побічні ефекти, пов’язані з естрогеном, такими як рак молочної залози; Деякі естрогенові таблетки включають кон’юговані коней естрогени (Premarin), етинілестрадіол, естрадіол (Climara, Vivelle, Estring) та інші.

Грейпфрут може зменшити кількість етопозиду (VePesid), що поглинає організм. Пити сік грейпфрута під час прийому етопозиду (VePesid) може знизити ефективність етопозиду (VePesid).

Ітраконазол (Sporanox) застосовується для лікування грибкових інфекцій. Грейпфрутний сік може зменшити кількість ітраконазолу (Sporanox), який поглинає організм. Пити грейпфрутний сік під час прийому ітраконазолу (Sporanox) може знизити ефективність ітраконазолу (Sporanox). Не пити грейпфрутовий сік, якщо ви приймаєте ітраконазол (Sporanox).

Деякі ліки змінюються і розбиваються на печінку; Гіпфрутний сік може зменшити, як швидко печінка зламає деякі ліки. Пити сік грейпфрута під час прийому деяких ліків, які розщеплюються печінкою, може збільшити ефекти та побічні ефекти деяких ліків. Перш ніж приймати грейпфрут, поговоріть зі своїм медичним працівником, якщо ви приймаєте будь-які ліки, які змінюються печінкою; Деякі ліки, змінені печінкою, включають ловастатін (Мевакор), кетоконазол (Нізорал), ітраконазол (Sporanox), фексофенадин (аллегра), триазолам (Halcion) та багато інших.

Сік грейпфрута може збільшити кількість препаратів для високого кров’яного тиску, який поглинає організм. Поглинаючи грейпфрутовий сік під час прийому деяких ліків для підвищення артеріального тиску може призвести до зниження артеріального тиску; Деякі ліки для підвищення артеріального тиску включають ніфедипін (Adalat, Procardia), верапаміл (Calan, Isoptin, Verelan), дилтиазем (Cardizem), іррадіпін (DynaCirc), фелодипін (пленділ), амлодипін (Norvasc) та ін.

Тіло порушує деякі ліки, які використовуються для зниження рівня холестерину, щоб позбутися їх. Грейпфрутовий сік може зменшити швидкість руйнування деяких ліків, що використовуються для зниження рівня холестерину. Поїдання грейпфрутового соку під час прийому деяких ліків, що використовуються для зниження холестерину, може збільшити ефекти та побічні ефекти цих ліків; Деякі ліки, що застосовуються для високого холестерину, включають ловастатін (Mevacor), симвастатин (Zocor), аторвастатин (Lipitor), церівастатин (Baycol) та інші; Проте грейпфрутовий сік, здається, не впливає на правастатин (Правахол).

Організм розщеплює метилпреднізолон, щоб позбутися його. Гіпфрутний сік може зменшити, як швидко організм позбавляється метилпреднізолону. Вживання грейпфрутового соку під час прийому метилпреднізолону може збільшити ефекти та побічні ефекти метилпреднізолону.

Тіло розбиває празиквантел (Biltricide), щоб позбутися від нього. Грейпфрутовий сік може зменшити, як швидко організм руйнує празиквантел (Biltricide). Поглинаючи грейпфрутний сік під час прийому празиквантел (Biltricide), може збільшити ефекти та побічні ефекти празиквантел (Biltricide).

Тіло розбиває хінідин, щоб позбутися його. Грейпфрутний сік може зменшити швидкість позбавлення тіла від кінадіну. Поглинаючи грейпфрутовий сік під час прийому хінідину може збільшити ймовірність побічних ефектів.

Організм розбиває скополамин, щоб позбутися його. Грейпфрутовий сік може зменшити, як швидко організм розщеплює скополамин. Поїдання грейпфрутового соку під час прийому скополаміну може збільшити ефекти та побічні ефекти скополаміну.

Седативні ліки можуть викликати сонливість і сонливість. Грейпфрутовий сік може зменшити, як швидко організм розбиває деякі ліки. Поглинаючи грейпфрутовий сік під час прийому деяких седативних препаратів, можна збільшити ефекти та побічні ефекти деяких заспокійливих препаратів; Деякі седативні ліки, які можуть взаємодіяти з грейпфрутовим соком, включають клоназепам (клонопін), діазепам (валіум), лоразепам (активан) та ін.

Тіло порушує сильденафіл (віагра), щоб позбутися цього. Грейпфрут може зменшити швидкість руйнування сильденафілу (віагри). Поїдання грейпфрутового соку під час прийому сильденафілу (віагра) може збільшити ефекти та побічні ефекти силденафілу.

Грейпфрут може збільшити кількість терфенадину (Селдан), який поглинає організм. Споживання грейпфрутового соку під час прийому терфенадину (Селдан) може збільшити ефекти і побічні ефекти терфенадину (Селдан).

Організм розбиває кофеїн, щоб позбутися його. Грейпфрут може погіршити, як швидко організм позбудеться кофеїну. Поглинаючи грейпфрут, приймаючи кофеїн, може збільшити побічні ефекти кофеїну, включаючи нервову, головний біль і швидке серцебиття.

Тіло порушує еритроміцин, щоб позбутися його. Грейпфрут може зменшити, як швидко організм позбавляється еритроміцину. Прийом грейпфрутового соку разом з еритроміцином може збільшити ефекти та побічні ефекти еритроміцину.

Грейпфрут може зменшити кількість фексофенадину (Allegra), що поглинає організм. Поглинання грейпфрутового соку під час прийому фексофенадину (аллегра) може знизити ефективність фексофенадину (аллегра).

Печінка активізує лозартан (Cozaar), щоб вона працювала. Сік грейпфруту може зменшити, як швидко організм активує лозартан (Cozaar). Споживання грейпфрутового соку під час прийому лозартану (Cozaar) може знизити ефективність лозартану.

Деякі ліки змінюються і розбиваються на печінку; Гіпфрутний сік може зменшити, як швидко печінка зламає деякі ліки. Прийом грейпфрутового соку разом з деякими ліками, які розщеплюються печінкою, може збільшити ефекти та побічні ефекти деяких ліків. Перш ніж приймати грейпфрутний сік, поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви приймаєте будь-які ліки, які змінюються печінкою; Деякі ліки, які змінюються печінкою, включають амітриптилін (елавіл), галоперидол (халдол), ондансетрон (зофран), пропранолол (індераль), теофілін (Тео-Дур та інші), верапаміл (Калан, Ізоптин та інші) та інші.

Деякі ліки змінюються і розбиваються на печінку; Гіпфрутний сік може зменшити, як швидко печінка зламає деякі ліки. Прийом грейпфрутового соку разом з деякими ліками, які розщеплюються печінкою, може збільшити ефекти та побічні ефекти деяких ліків. Перш ніж приймати грейпфрутний сік, поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви приймаєте будь-які ліки, які змінюються печінкою; Деякі ліки, які змінюються печінкою, включають омепразол (Prilosec), лансопразол (Превацид) і пантопразол (Protonix), діазепам (Valium), карізопродол (Soma), нелфінавір (Viracept) та інші.

Деякі ліки змінюються і розбиваються на печінку; Гіпфрутний сік може зменшити, як швидко печінка зламає деякі ліки. Прийом грейпфрутового соку разом з деякими ліками, які розщеплюються печінкою, може збільшити ефекти та побічні ефекти деяких ліків. Перш ніж приймати грейпфрутний сік, поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви приймаєте будь-які ліки, які змінюються печінкою; Деякі ліки, які змінюються печінкою, включають диклофенак (Катафлам, Вольтарен), ібупрофен (Мотрін), мелоксикам (Mobic) і пироксикам (Фельден), целекоксиб (Celebrex), амітриптилін (Елавіл), варфарин (Кумадін), гліпізид (глюкотрол ), лозартан (Козаар) та інші.

Питний сік грейпфрута може збільшити кількість саквінавіру (фортовза, інвіраза), що поглинає організм. Питний сік грейпфрута під час прийому саквінавіру (фортовза, інвіраза) може збільшити ефекти і побічні ефекти саквінавіру.

Питний сік грейпфрута може зменшити ефекти теофіліну. Там не достатньо інформації, щоб знати, чи це серйозне занепокоєння.

Варфарин (Coumadin) використовується для уповільнення згортання крові. Пити сік грейпфрута може збільшити вплив варфарину (кумадіну) і збільшити шанси на виявлення синяків та кровотеч. Не забудьте регулярно перевіряти кров. Доза вашого варфарину (Coumadin), можливо, доведеться змінити.

Відповідна доза грейпфрута залежить від кількох факторів, таких як вік, здоров’я людини та ряд інших умов. У цей час не вистачає наукової інформації для визначення відповідного діапазону доз для грейпфрута. Майте на увазі, що натуральні продукти не завжди обов’язково безпечні, а дози можуть бути важливими. Обов’язково дотримуйтесь відповідних інструкцій на етикетках продуктів і перед використанням порадьтесь зі своїм фармацевтом, лікарем або іншим медичним працівником.

Список літератури

Амер, Б., Вайнтрауб, Р.А., Джонсон, Я.В., Йост, Р.А., Русефф, Р.Л. Поглинання флаванону після нарінгін, гесперидин та введення цитрусових. Clin Pharmacol Ther 199; 60 (1): 34-40.

Арманіні, Д., Кало, Л., Семпліціні, А. Псевдогипердолстеронізм: патогенетичні механізми. Crit Rev Clin Lab Sci 200; 40 (3): 295-335.

Бекей, П. А., Серда, Дж. Дж., Бургін, К. В., Роббінс, Ф. Л., Райс, Р. В., Баумгартнер і Т. Г. Грейпфрутовий пектин інгібує гіперхолестеринемію та атеросклероз у мініатюрних свинях. Clin Cardiol 198; 11 (9): 597-600.

Bailey, D. G., Dresser, G. K., Kreeft, J. H., Munoz, C., Freeman, D. J., і Бенд, J. R. Грейпфрут-фелодипін взаємодія: ефект необроблених фруктів і ймовірних активних інгредієнтів. Clin Pharmacol Ther 200; 68 (5): 468-477.

Borradaile, N. M. de Dreu, L. E., Barrett, P. H., and Huff, M. W. Інгібування секреції апоБ гепатоцитів за допомогою нарингеніну: посилення швидкого внутрішньоклітинного розщеплення, незалежно від зменшених мікросомальних холестеринових ефірів. J Lipid Res 200; 43 (9): 1544-1554.

Borradaile, N. M. de Dreu, L. E., Barrett, P. H., Behrsin, C. D., and Huff, M. W. Апо-B-мікроорганізми, що містять гепатоцити, містять ліпопротеїни грейпфрута, флавоноїд, нарингенін, через інгібування MTP-опосередкованого накопичення тригліцеридів мікросомаль. Біохімія 2-11-200; 42 (5): 1283-1291.

Cerda, J. J., Normann, S. J., Sullivan, M. P., Burgin, C. W., Robbins, F. L., Vathada, S., and Leelachaikul, P. Інгібування атеросклерозу дієтичним пектином у мікросвіні з стійкою гіперхолестеринемією. Тираж 199; 89 (3): 1247-1253.

Curhan, G. C., Willett, W. C., Rimm, E. B., Spiegelman, D., and Stampfer, M. J. Проспективне дослідження використання напоїв і ризик каменів в нирках. Am J Epidemiol. 2-1-199; 143 (3): 240-247.

Фердман, Р. М., Онг, П. Ю. і церква, Я. А. Анафілаксія пектину та можлива асоціація з алергією кешью. Ann.Allergy Астма Immunol. 200; 97 (6): 759-760.

Фінк, Б. Н., Стек, С. Е., Вольф, М. С., Кабат, Г. К. і Гаммон М. Д. Побудова бази даних флавоноїдів для оцінки прийому на вибірці жінки на популяції на Лонг-Айленді, Нью-Йорк. Nutr Cancer 200; 56 (1): 57-66.

Фур, У., Кліттіч, К., Стайб, А. Н. Інгібуючий ефект грейпфрутового соку та його гіркого основного, нарингеніну, на метаболізм кофеїну, який залежить від CYP1A2, у людини. Br.J Clin Pharmacol 199; 35 (4): 431-436.

Фудзйока, К., Грінвей, Ф., Сард, Дж. Та Ін, Ю. Вплив грейпфрута на вагу та резистентність до інсуліну: зв’язок з метаболічним синдромом. J Med Food 200; 9 (1): 49-54.

Girennavar, B., Jayaprakasha, G. K., Jadegoud, Y., Nagana Gowda, G.A., and Patil, B.S. Радикальна викачування та інгібіторна активність цитохрому P450 3A4 бергаптолу та геранілкомумарину з грейпфрута. Bioorg.Med Chem 6-1-200; 15 (11): 3684-3691.

Горинштейн, С., Каспі, А., Лібман, І., Лернер, Н. Т., Хуан, Д., Леонтович, Г., Леонтович, М., Ташма, З., Катрич, Е., Фен, С., і Трахтенберг, С. Красний грейпфрут позитивно впливає на рівень тригліцеридів сироватки у пацієнтів, що страждають на коронарний атеросклероз: дослідження in vitro та у людей. J Agric Food Chem 3-8-200; 54 (5): 1887-1892.

Гоу, Л.К., Чен, К.Й., Ванг, Х., Лю, Е.Х., Ч., Х.М., Цао, Х.М., Лі, Д.Х., Ямазой, Ю. Різні ролі пеммолофуранокумарину та поліморфізму цитохрому Р450 3А5 * 3 у долі та дію фелодипіну. Curr Drug Metab 200; 8 (6): 623-630.

Ho, P. C., Saville, D. J., and Wanvimolruk, S. Інгібіція активності CYP3A4 людини грейпфрутовими флавоноїдами, фуранокумаринами та спорідненими сполуками. J Pharm Pharm Sci 200; 4 (3): 217-227.

Ionescu G, Kiehl R, Wichmann-Kunz F, et al. Оральний екстракт насіння цитрусових в атопічній екземі: дослідження in vitro та in vivo на мікрофлору кишечника. J Orthomol Med 199; 5 (3): 155-157.

Кірбі, Б. Дж. Та Унадак, Дж. Д. Грейпфрутовий сік, скло повного лікарського взаємодії? Clin Pharmacol Ther 200; 81 (5): 631-633.

Кумар, А., Тебер, С. С., Нагува, С., Пріндвіллі, Т., Гершвін, М. Е. Еозинофільний гастроентерит і цитрусові індукована кропив’янка. Clin Rev Allergy Immunol 200; 30 (1): 61-70.

Лі, П., Калгар, П. С., Ган, Л. С., Балані, С. К. Інгібування гемостазу за допомогою грейпфрутового соку флавоноїдів, що призводить до нової взаємодії лікарських засобів. Препарат Metab Dispos 200; 35 (7): 1203-1208.

Lim, S. L. and Lim, L. Y. Вплив цитрусових фруктових соків на цитотоксичність і шляхи транспортування лікарських речовин монослоїв Caco-2. Int J Pharm 1-3-200; 307 (1): 42-50.

Ліпсон, С. М., Сеті, Л., Коен, П., Гордон, Р. Е., Тан, І. П., Бурдовський А., Стоцки, Г. Противірусні дії на бактеріофаги та ротавірус журавлинним соком. Фітомедицина 200; 14 (1): 23-30.

Мандади, К. К., Джаяпракаша, Г. К., Бхат, Н. Г. і Патіл, В. С. Червоний мексиканський грейпфрут: нове джерело біологічно активних лимоноїдів та їх антиоксидантна активність. Z Naturforsch. [C.] 200; 62 (3-4): 179-188.

McLundie, A. C. Локалізована втрата поверхні зубного паста та обробка її порцеляновими ламінатами. Відновлювальний .Дент. 199; 7 (2): 43-44.

Меннен, Л. І., Сапінго, Д., Іто, Х., Бертрайс, С., Галан, П., Геркберг С., Скляберт, А. Фермастири мінеральних флавоноїдів та фенольних кислот як біомаркери прийому для продуктів, багатих поліфенолами. Br J Nutr 200; 96 (1): 191-198.

Мертенс-Талкотт, СУ, Де-Кастро, В.В., Манті, Я.А., Дерендорф, Х., Баттервейк, В. Поліметоксиліровані флавони та інші фенольні похідні з цитрусових у їх інгібуючому впливі на P-глікопротеїновоподібну транспортування талінололу в Caco-2 клітини J Agric Food Chem 4-4-200; 55 (7): 2563-2568.

Оніші, А., Отані, Х., Савада, Ю. Основні детермінанти факторів ступеня взаємодії грейпфрутового соку з антагоністами кальцієвого каналу. Br J Clin Pharmacol 200; 62 (2): 196-199.

Пейн, М. Ф., Кріс, А. Б., і Уоткінс, П. В. Два основних компоненти грейпфрутового соку різняться з часом до початку кишкового інгібування CYP3A4. J Pharmacol Exp Ther 200; 312 (3): 1151-1160.

Палермо, М., Арманіні, Д. і Делітала, G. Грейпфрутовий сік інгібує 11β-гідроксистероїд дегідрогенази in vivo у людини. Клін Ендокринол (Oxf) 200; 59 (1): 143-144.

Писарік, П. Кров’яний тиск знижує ефект додавання грейпфрутового соку до ніфедипіну і теразозину у пацієнта з важкою реноваскулярною гіпертензією. Арка Fam.Med 199; 5 (7): 413-416.

Річчо, Р., Тревізан М., Капрі Е. Вплив поверхневих восків на стійкість хлорпірифос-метилу в яблуках, полуниці та грейпфрутах. Їжа Addit.Contam 200; 23 (7): 683-692.

Рова Е.С., Браун С.А., Стачульський А.В. та Леннард М.С. Дизайн, синтез та оцінка мономерів фуранокумарину як інгібіторів CYP3A4. Org Biomol.Chem 4-21-200; 4 (8): 1604-1610.

Рова Е., Браун С. А., Стачульський, А. В., Леннард М. С. Розробка нових димерів фуранокумарину як потужних та селективних інгібіторів CYP3A4. Препарат Metab Dispos 200; 34 (2): 324-330.

Сарди, А., Геда, К., Нерічі, Л., Бертелло, П. [Рабдоміоліз та артеріальна гіпертензія, спричинені явним перевищенням мінералокортикоїдів: доповідь справи]. Ann Ital Med Int 200; 17 (2): 126-129.

Seidegard, J., Dahlstrom, K., and Kullberg, A. Вплив грейпфрутового соку на екскрецію 6 бета-гідроксикортизолу / кортизолу в сечі. Clin Exp Pharmacol Physiol 199; 25 (5): 379-381.

Tournas, V. H., Heeres, J., and Burgess, L. Форми та дріжджі у фруктових салатах та фруктових соках. Продукти харчування Мікробіол. 200; 23 (7): 684-688.

Trinchieri, A., Lizzano, R., Bernardini, P., Nicola, M. Pozzoni, F., Romano, AL, Serrago, MP, and Confalanieri, S. Вплив гострого навантаження грейпфрутового соку на екскрецію цитрату з сечею і фактори ризику сечовипускання для каменю каменю. Dig.Liver Dis. 200; 34 Suppl 2: S160-S163.

Уолкер, М. і Філліпс, C. A. Рост Propionibacterium cyclohexanicum у фруктових соках та його виживання після обробки підвищеної температури. Продукти харчування Мікробіол. 200; 24 (4): 313-318.

Вангенстен, Х., Молден, Е., Крістенсен, Х., Малтеруд, К. Е. Ідентифікація епоксибергамотітін як інгібітора CYP3A4 у грейпфрутовій шкірці. Eur J Clin Pharmacol 200; 58 (10): 663-668.

Zoumas-Morse, C., Rock, C. L., Quintana, E. L., Neuhouser, M. L., Gerner, E. W., and Meyskens, F. L., Jr. Розробка бази даних поліаміну для оцінки дієтичного споживання. J Am Diet.Assoc 200; 107 (6): 1024-1027.

Agri Res Svc: Фітохімічні та етноботанічні бази даних доктора Дьюка. www.ars-grin.gov/duke (Доступно 3 листопада 1999 р.).

Амер Б, Вайнтрауб Р.А. Лікарська взаємодія з грейпфрутовим соком. Clin Pharmacokinet 199; 33: 103-21.

Андерсен, В., Педерсен, Н., Ларсен, Н. Е., Соне, Дж., Ларсен та С. Перший метаболічний процес медіасоматозу в цироз хворих на печінку – ефект грейпфрутового соку. Br J Clin Pharmacol 200; 54 (2): 120-124.

Ando, ​​H., Tsuruoka, S., Yanagihara, H., Sugimoto, K., Miyata, M., Yamazoe, Y., Takamura, T., Kaneko, S., and Fujimura, A. Вплив грейпфрутового соку на фармакокінетика пітавастатину та аторвастатину. Br J Clin Pharmacol 200; 60 (5): 494-497.

Бейлі Д.Г., Арнольд Д.М., Стронг Г.А. та ін. Вплив грейпфрутового соку та нарингіну на фармакокінетику нізолдіпіну. Clin Pharmacol Ther 199; 54: 589-94.

Бейлі Д.Г., Dresser GK, Бенд Дж.Р. Бергамотітін, лаймовий сік та червоне вино як інгібітори активності цитохрому P450 3A4: порівняння з грейпфрутовим соком. Clin Pharmacol Ther 200; 73: 529-37.

Бейлі Д.Г., Dresser GK, Бенд Дж.Р. Бергамотітін, лаймовий сік та червоне вино як інгібітори активності цитохрому P450 3A4: порівняння з грейпфрутовим соком. Clin Pharmacol Ther 200; 73: 529-37.

Бейлі Д.Г., Десерер Г.К., Кріфт Дж. Х. та ін. Взаємодія грейпфрутового соку з фелодипіном: Вплив сегментів та екстракт з необроблених фруктів. Clin Pharmacol Ther 200; 67: 107 (реферат PI-71).

Бейлі Д.Г., Десерер Г.К., Лейк Б.Ф., Кім Р.Б. Нарингін є основним і селективним клінічним інгібітором органічного аніононесучого поліпептиду 1А2 (OATP1A2) у грейпфрутовому соку. Clin Pharmacol Ther 200; 81: 495-502.

Бейлі Д.Г., Десерер Г.К., Муноз С та ін. Зниження біодоступності фексофенадіну фруктовими соками. Clin Pharmacol Ther 200; 69: P21.

Бейлі Д.Г., Dresser GK. Грейпфрут-сік-ловастатин. Clin Pharmacol Ther 200; 67: 690.

Бейлі Д.Г., Спенс Д.Д., Муноз С, Арнольд Ю.М. Взаємодія цитрусових соків з фелодипіном і ніфедипіном. Ланцет 199; 337: 268-9.

Бейлі Д.Г. Запобігання споживання фруктових соків: новий тип харчових і лікарських взаємодій. Br J Clin Pharmacol 201; 70: 645-55.

Бейлі, Д. Г., Арнольд, Дж. М., Бенд, Дж. Р., Тран, Л. Т. і Спенс, Дж. Д. Гіпфрутовий сок-фелодипін-взаємодія: відтворюваність і характеристика композиції лікарського засобу з тривалим вивільненням. Br J Clin Pharmacol 199; 40 (2): 135-140.

Bailey, D. G., Arnold, J. M., Munoz, C., and Spence, J. D. Грейпфрутовий сік – взаємодія фелодипіну: механізм, передбачуваність та ефект нарингіну. Clin Pharmacol Ther 199; 53 (6): 637-642.

Becquemont L, Verstuyft C, Curb R et al. Вплив грейпфрутового соку на фармакокінетику дигоксину у людей. Clin Pharmacol Ther 200; 70: 311-6.

Benmebarek M, Devaud C, Gex-Fabry M, et al. Вплив грейпфрутового соку на фармакокінетику енантіомерів метадону. Clin Pharmacol Ther 200; 76: 55-63.

Бентон, Р. Е., Хоніг, П. К., Замані, К., Кантільена, Л. Р. і Вузлі, Р. Л. Грейпфрутовий сік змінює фармакокінетику терфенадина, що приводить до продовження реполяризації на ЕКГ. Clin Pharmacol Ther 199; 59 (4): 383-388.

Bistrup, C., Nielsen, F. T., Jeppesen, U. E., і Dieperink, H. Вплив грейпфрутового соку на Sandimmun Поглинання нейролу серед стабільних реципієнтів аллотрансплантатів нирок. Нефрол Циферблат. Трансплантат. 200; 16 (2): 373-377.

Butland BK, Fehily AM, Elwood PC. Дієта, функція легень та функція легенів у когорті 2512 чоловіків середнього віку. Торакс 200; 55: 102-8.

Калорі-Домінгес М. А., Фонсека Г. Лабораторна оцінка хімічного контролю виробництва афлатоксину в нехлеблених арахісах (Arachis hypogaea L.). Food Addit Contam 199; 12: 347-50.

Кері І.М., Страчан Д.П., Кук Д.Г. Вплив змін у споживанні свіжих фруктів на вентиляційну функцію у здорових дорослих британців. Am J Respir Crit Care Med 199; 158: 728-33.

Кастро Н, Юнг Х, Медіна Р та ін. Взаємодія грейпфрутового соку з празиквантелем у людей. Антимікробні препарати Chemother 200; 46: 1614-6.

Серда Дж. Дж., Роббінс Ф. Л., Бургін К. У. та ін. Вплив пектину грейпфрута на пацієнтів, що страждають на серцево-судинні захворювання, без зміни дієти або способу життя. Clin Cardiol 198; 11: 589-94.

Чан В.К., Нгуєн Л.Т., Міллер В.П., Харріс Р.З. Механічна інактивація цитохрому людини P450 3A4 гріпровідним соком та червоним вином. Life Sci 199; 62: PL135-42.

Charbit, B., Becquemont, L., Lepere, B., Peytavin, G., and Funck-Brentano, C. Фармакокінетична та фармакодинамічна взаємодія грейпфрутового соку з галофантрином. Clin Pharmacol Ther 200; 72 (5): 514-523.

Крістенсен, Х., Асберг, А., Холмбой, А. Б. та Берг, К. Я. Супровід грейпфрутового соку підвищує системний вплив дилтиазему у здорових добровольців. Eur J Clin Pharmacol 200; 58 (8): 515-520.

Кліффорд, К. П., Адамс, Д. А., Мюррей, С., Тейлор, Г. В., Уілкінс, М. Р., Бобіс, А. Р. і Дейвіс, Д. С. Кардіологічні ефекти терфенадину після гальмування його метаболізму грейпфрутовим соком. Eur J Clin Pharmacol 199; 52 (4): 311-315.

Мореграфія Coreg. В: Gillis MC, ред. Компендіум фармацевтики та спеціальностей (CPS). 34 ед. Оттава, Онтаріо, CAN: Canadian Pharmacists Assn, 1999: 395.

Вплив розширеного впливу грейпфрутового соку на активність цитохрома P450 3A в організмі людини. Кульм-Мердек, К., фон Мольтк, Л. Л., Ган, Л., Хоран, К. А. Рейнольдс, Р., Хармац, Ю. С., Суд М. і Грінблатт, Д. Д. : порівняння з ритонавіром. Clin Pharmacol Ther 200; 79 (3): 243-254.

Cuong, B. T., Binh, V. Q., Dai, B., Duy, D. N., Lovell, C. М., Rieckmann, K. H., and Edstein, M. D. Чи ген, харчування або грейпфрутовий сік змінює фармакокінетику примаквіна у здорових людей? Br J Clin Pharmacol 200; 61 (6): 682-689.

Курах Г. К., Уіллетт Т. К., Скізер Е. Е., Стамфер М. Дж. Використання напоїв та ризик виникнення каменів у нирках у жінок. Ann Intern Med 199; 128: 534-40.

Damkier P, Hansen LL, Brosen K. Вплив диклофенаку, дисульфіраму, ітраконазолу, грейпфрутового соку та еритроміцину на фармакокінетику хінідину. Br J Clin Pharmacol 199; 48: 829-38.

Демарлес Д, Гийолін С, Бонавентура-Паксі С та ін. Фармакокінетика одноразової дози ампренавіру, що входить до складу грейпфрутового соку. Антимікробні препарати Chemother 200; 46: 1589-90.

Desta, Z., Kivisto, K. T., Lilja, J. J., Backman, J. T., Soukhova, N., Neuvonen, P. J., and Flockhart, D. A. Стереоселективна фармакокінетика цизаприду у здорових добровольців та ефект повторного введення грейпфрутового соку. Br J Clin Pharmacol 200; 52 (4): 399-407.

Ді Марко MP, Edwards DJ, Wainer IW, Ducharme MP. Ефект грейпфрутового соку та апельсинових сік сік на фармакокінетику декстрометорфану: роль кишечника CYP3A та P-глікопротеїну. Life Sci 200; 71: 1149-60.

Dresser GK, Bailey DG, Carruthers SG. Взаємодія грейпфрутового соку з фелодипіном у здорових літніх людей. Clin Pharmacol Ther 199; 65: (абстрактний PIII-63).

Dresser GK, Bailey DG, Carruthers SG. Гіпфрутовий сік-фелодипін взаємодії у людей похилого віку. Clin Pharmacol Ther 200; 68: 28-34.

Dresser GK, Bailey DG, Leake BF, et al. Фруктові соки інгібують поглинання лікарського засобу, що передає органічний аніон, щоб зменшити наявність фексофенадину в роті. Clin Pharmacol Ther 200; 71: 11-20.

Dresser GK, Kim RB, Bailey DG. Вплив об’єму грейпфрутового соку на зменшення біодоступності фексофенадіну: можлива роль поліпептидів, що транспортують органічні аніони. Clin Pharmacol Ther 200; 77: 170-7.

Dresser GK, Spence JD, Bailey DG. Фармакокінетико-фармакодинамічні наслідки та клінічна значимість інгібіції цитохрому Р450 3А4. Clin Pharmacokinet 200; 38: 41-57.

Духарме, М. П., Варбассе, Л. Х. та Едвардс Д. Дж. Розміщення внутрішньовенного та орального циклоспорину після введення грейпфрутовим соком. Clin Pharmacol Ther 199; 57 (5): 485-491.

Ebert U, Oertel R, Kirch W. Вплив грейпфрутового соку на фармакокінетику скополаміну та фармакодинаміку у здорових чоловіків та жінок. Int J Clin Pharmacol Ther 200; 38: 523-31.

Едгар, Б., Бейлі, Д., Бергстраннд, Р., Джонсон, Г., Регард, К. Г. Гострий ефект пиття грейпфрутового соку на фармакокінетику та динаміку фелодипіну – і його потенційна клінічна значимість. Eur J Clin Pharmacol 199; 42 (3): 313-317.

Едвардс DJ, Фіцсіммонс ME, Шуц Е.Г. та ін. 6 ‘, 7’-Dihydroxybergamottin у грейпфрутовому соку та апельсиновий сік у Севільську: ефекти від розміщення циклоспорину, ентероцитів CYP3A4 та P-глікопротеїну. Clin Pharmacol Ther 199; 65: 237-44.

Електронний кодекс федеральних правил. Назва статті 21. Частина 182 – Речовини, загально визнані безпечними. Доступно за адресою: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & rgn = div5 & view = text & node = 21: 3.0.1.1.13 & idno = 21

Ерлунд I, Мерирін Е, Альфтан Г, Аро А. Кінетика плазми та екскреція флаванонів нарингеніну та геспетерину в організмі людини після прийому апельсинового соку та грейпфрутового соку. J Nutr 200; 131: 235-41.

Еванс А. М. Вплив дієтичних компонентів на метаболізм шлунково-кишкового тракту та транспортування лікарських засобів. Ther Drug Monit 200; 22: 131-6.

Фаркас Д, Олесон Л.Є., Чжао Ю, та ін. Гранатовий сік не погіршує кліренс перорального або внутрішньовенного midazolam, зонда для активності цитохрома P450-3A: порівняння з грейпфрутовим соком. J Clin Pharmacol 200; 47: 286-94.

Forastiere F, Pistelli R, Sestini P та ін. Споживання свіжих фруктів, багатих вітаміном С, і симптомів хрипів у дітей. Торакс 200; 55: 283-8.

Фур У, Мюллер-Пельцер Н, Керн Р і др. Вплив грейпфрутового соку і куріння на концентрацію верапамілу в стаціонарному стані. Eur J Clin Pharmacol 200; 58: 45-53.

Fuhr U. Лікарські взаємодії з грейпфрутовим соком. Dr 199 Saf; 18: 251-72.

Фур, У., Майєр-Брюггеманн, А., Блюм, Х., Мук, В., Унгер, С., Кульманн, Ю., Гущина, К., Зіглер, М., Рітброк, С., Стейб, AH Грейпфрутовий сік підвищує біодоступність німідіпіну в роті. Int J Clin Pharmacol Ther 199; 36 (3): 126-132.

Fukazawa I, Uchida N, Uchida E, Yasuhara H. Ефекти грейпфрутового соку від фармакокінетики аторвастатину та правастатину в японській мові. Br J Clin Pharmacol 200; 57: 448-55.

Фукуда К, Охта Т, Осіма Ю, та ін. Специфічні інгібітори CYP3A4 в грейпфрутовому соку: димер фурокумарину як компоненти взаємодії ліків. Фармакогенетика 199; 7: 391-6.

Гарг СК, Кумар Н, Бхаргава В.К., Прабхакар С.К. Вплив грейпфрутового соку на біодоступність карбамазепіну у хворих на епілепсію. Clin Pharmacol Ther 199; 64: 286-8.

Гаудіно С, Бекерман Р, Валгрун С., Оулер К. Інгібування ферментів P450 людини кількома складовими екстракту Гінкго Білоба. Biochem Biophys Res Comm 200; 318: 1072-8.

Glaeser, H., Bailey, DG, Dresser, GK, Gregor, JC, Schwarz, UI, McGrath, JS, Jolicoeur, E., Lee, W., Leake, BF, Tirona, RG, and Kim, RB Кишковий наркотик транспортера вираз та вплив грейпфрутового соку на людей. Clin Pharmacol Ther 200; 81 (3): 362-370.

Гозен, Т. К., Кілья, Д., Бейлі, Д. Д., Ю. С., Хе, К., Холленберг, П. Ф., Устер, П. М., Коен, Л., Вільямс, Я. А., Регедерс М., Дейкстра, Н. Бергамотін внесок у взаємодію та розподіл грейпфрутового соку-фелодипіну у людей. Clin Pharmacol Ther 200; 76 (6): 607-617.

Взаємодії грейпфрута-наркотиків. Available at: www.powernetdesign/grapefruit (Accessed 26 September 1999).

Greenblatt DJ, von Moltke LL, Harmatz JS. Time course of recovery of cytochrome P450 3A function after single doses of grapefruit juice. Clin Pharmacol Ther 200; 74:121-29.

Грінблатський DJ. Аналіз лікарських взаємодій, що включає фруктові напої та органічні аніон-перевезення поліпептидів. J Clin Pharmacol 200; 49:1403-7.

Gross AS, Goh YD, Addison RS, et al. Influence of grapefruit juice on cisapride pharmacokinetics. Clin Pharmacol Ther 199; 65:395-401.

Gupta MC, Garg SK, Badyal D, et al. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of theophylline in healthy male volunteers. Методи пошуку Exp Clin Pharmacol 199; 21:679-82.

Hashimoto, K., Shirafuji, T., Sekino, H., Matsuoka, O., Sekino, H., Onnagawa, O., Okamoto, T., Kudo, S., and Azuma, J. Interaction of citrus juices with pranidipine, a new 1,4-dihydropyridine calcium antagonist, in healthy subjects. Eur J Clin Pharmacol 199; 54(9-10):753-760.

Hatch GE. Asthma, inhaled oxidants, and dietary antioxidants. Am J Clin Nutr 199; 61:625S-30S.

He K, Iyer KR, Hayes RN, et al. Inactivation of cytochrome P450 3A4 by bergamottin, a component of grapefruit juice. Chem Res Toxicol 199; 11:252-9.

Hermans K, Stockman D, Van den Branden F. Grapefruit and tonic: a deadly combination in a patient with the long QT syndrome. Am J Med 200; 114:511-512.

Ho PC, Ghose K, Saville D, Wanwimolruk S. Effect of grapefruit juice on pharmacokinetics and pharmacodynamics of verapamil enantiomers in healthy volunteers. Eur J Clin Pharmacol 200; 56:693-8.

Hollander, A. A., van Rooij, J., Lentjes, G. W., Arbouw, F., van Bree, J. B., Schoemaker, R. C., van Es, L. A., van der Woude, F. J., and Cohen, A. F. The effect of grapefruit juice on cyclosporine and prednisone metabolism in transplant patients. Clin Pharmacol Ther 199; 57(3):318-324.

Hori H, Yoshimura R, Ueda N, et al. Grapefruit juice-fluvoxamine interaction — is it risky or not? J Clin Psychopharmacol 200; 23:422-4.

Hugen, P. W., Burger, D. M., Koopmans, P. P., Stuart, J. W., Kroon, F. P., van Leusen, R., and Hekster, Y. A. Saquinavir soft-gel capsules (Fortovase) give lower exposure than expected, even after a high-fat breakfast. Pharm World Sci 200; 24(3):83-86.

Hukkinen, S. K., Varhe, A., Olkkola, K. T., and Neuvonen, P. J. Plasma concentrations of triazolam are increased by concomitant ingestion of grapefruit juice. Clin Pharmacol Ther 199; 58(2):127-131.

Ioannides-Demos LL, Christophidis N, et al. Dosing implications of a clinical interaction between grapefruit juice and cyclosporine and metabolite concentrations in patients with autoimmune diseases. J Rheumatol 199; 24:49-54.

Ionescu G, Kiehl F, Wichmann-Kunz F, et al. Oral citrus seed extract in atopic eczema: in vitro and in vivo studies on intestinal microflora. J Orthomolec Med 199; 5:155-7.

Jetter A, Kinzig-Schippers M, Walchner-Bonjean M, et al. Effects of grapefruit juice on the pharmacokinetics of sildenafil. Clin Pharmacol Ther 200; 71:21-9.

Josefsson M, Zackrisson AL, Ahlner J. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of amlodipine in healthy volunteers. Eur J Clin Pharmacol 199; 51:189-93.

Kanazawa S, Ohkubo T, Sugawara K. The effects of grapefruit juice on the pharmacokinetics of erythromycin. Eur J Clin Pharmacol 200; 56:799-803.

Kantola T, Kivisto KT, Neuvonen PJ, et al. Grapefruit juice greatly increases serum concentrations of lovastatin and lovastatin acid. Clin Pharmacol Ther 1998 63:397-402.

Kawakami, M., Suzuki, K., Ishizuka, T., Hidaka, T., Matsuki, Y., and Nakamura, H. Effect of grapefruit juice on pharmacokinetics of itraconazole in healthy subjects. Int J Clin Pharmacol Ther 199; 36(6):306-308.

Kivisto, K. T., Lilja, J. J., Backman, J. T., and Neuvonen, P. J. Repeated consumption of grapefruit juice considerably increases plasma concentrations of cisapride. Clin Pharmacol Ther 199; 66(5):448-453.

Ku, Y. M., Min, D. I., and Flanigan, M. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of microemulsion cyclosporine and its metabolite in healthy volunteers: does the formulation difference matter? J Clin Pharmacol 199; 38(10):959-965.

Kupferschmidt HH, Fattinger KE, Ha HR, et al. Grapefruit juice enhances the bioavailability of the HIV protease inhibitor saquinavir in man. Br J Clin Pharmacol 199; 45:355-9.

Kupferschmidt, H. H., Ha, H. R., Ziegler, W. H., Meier, P. J., and Krahenbuhl, S. Interaction between grapefruit juice and midazolam in humans. Clin Pharmacol Ther 199; 58(1):20-28.

Lee YS, Lorenzo BJ, Koufis T, et al. Grapefruit juice and its flavonoids inhibit 11 beta-hydroxysteroid dehydrogenase. Clin Pharmacol Ther 199; 59:62-71.

Lee, A. J., Chan, W. K., Harralson, A. F., Buffum, J., and Bui, B. C. The effects of grapefruit juice on sertraline metabolism: an in vitro and in vivo study. Clin Ther 199; 21(11):1890-1899.

Lee, M., Min, D. I., Ku, Y. M., and Flanigan, M. Effect of grapefruit juice on pharmacokinetics of microemulsion cyclosporine in African subjects compared with Caucasian subjects: does ethnic difference matter? J Clin Pharmacol 200; 41(3):317-323.

Libersa, C. C., Brique, S. A., Motte, K. B., Caron, J. F., Guedon-Moreau, L. M., Humbert, L., Vincent, A., Devos, P., and Lhermitte, M. A. Dramatic inhibition of amiodarone metabolism induced by grapefruit juice. Br J Clin Pharmacol 200; 49(4):373-378.

Lilja JJ, Kivisto KT, Backman JT, et al. Grapefruit juice substantially increases plasma concentrations of buspirone. Clin Pharmacol Ther 199; 64:655-60.

Lilja JJ, Kivisto KT, Backman JT, Neuvonen PJ. Effect of grapefruit juice dose on grapefruit juice-triazolam interaction: repeated consumption prolongs triazolam half-life. Eur J Clin Pharmacol 200; 56:411-5.

Lilja JJ, Kivisto KT, Neuvonen PJ. Duration of effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of the CYP3A4 substrate simvastatin. Clin Pharmacol Ther 200; 68:384-90.

Lilja JJ, Kivisto KT, Neuvonen PJ. Grapefruit juice increases serum concentrations of atorvastatin and has no effect on pravastatin. Clin Pharmacol Ther 199; 66:118-27.

Lilja JJ, Kivisto KT, Neuvonen PJ. Grapefruit juice-simvastatin interaction: effect on serum concentrations of simvastatin, simvastatin acid, and HMG-CoA reductase inhibitors. Clin Pharmacol Ther 199; 64:477-83.

Lilja JJ, Raaska K, Neuvonen PJ. Effects of grapefruit juice on the pharmacokinetics of acebutolol. Br J Clin Pharmacol 200; 60:659-63.

Lilja, J. J., Laitinen, K., and Neuvonen, P. J. Effects of grapefruit juice on the absorption of levothyroxine. Br J Clin Pharmacol 200; 60(3):337-341.

Lilja, J. J., Neuvonen, M., and Neuvonen, P. J. Effects of regular consumption of grapefruit juice on the pharmacokinetics of simvastatin. Br J Clin Pharmacol 200; 58(1):56-60.

Lundahl, J., Regardh, C. G., Edgar, B., and Johnsson, G. Effects of grapefruit juice ingestion–pharmacokinetics and haemodynamics of intravenously and orally administered felodipine in healthy men. Eur J Clin Pharmacol 199; 52(2):139-145.

Lundahl, J., Regardh, C. G., Edgar, B., and Johnsson, G. Relationship between time of intake of grapefruit juice and its effect on pharmacokinetics and pharmacodynamics of felodipine in healthy subjects. Eur J Clin Pharmacol 199; 49(1-2):61-67.

Min, D. I., Ku, Y. M., Geraets, D. R., and Lee, H. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics and pharmacodynamics of quinidine in healthy volunteers. J Clin Pharmacol 199; 36(5):469-476.

Monroe KR, Murphy SP, Kolonel LN, Pike MC. Prospective study of grapefruit intake and risk of breast cancer in postmenopausal women: the Mutliethnic Cohort Study. Br J Cancer 200; 97:440-5.

Odou, P., Ferrari, N., Barthelemy, C., Brique, S., Lhermitte, M., Vincent, A., Libersa, C., and Robert, H. Grapefruit juice-nifedipine interaction: possible involvement of several mechanisms. J Clin Pharm Ther 200; 30(2):153-158.

Oesterheld J, Kallepalli BR. Grapefruit juice and clomipramine: shifting metabolitic ratios. J Clin Psychopharmacol 199; 17:62-3.

Offman EM, Freeman DJ, Dresser GK, et al. Cisapride interaction with grapefruit juice and red wine. Clin Pharmacol Ther 200; 67:110 (abstract PI-83).

Ozdemir M, Aktan Y, Boydag BS. Interaction between grapefruit juice and diazepam in humans. Eur J Drug Metab Pharmacokinet 199; 23:55-9.

Paine, M. F., Widmer, W. W., Hart, H. L., Pusek, S. N., Beavers, K. L., Criss, A. B., Brown, S. S., Thomas, B. F., and Watkins, P. B. A furanocoumarin-free grapefruit juice establishes furanocoumarins as the mediators of the grapefruit juice-felodipine interaction. Am J Clin Nutr 200; 83(5):1097-1105.

Parker RB, Yates CR, Soberman JE, Laizure SC. Effects of grapefruit juice on intestinal P-glycoprotein: evaluation using digoxin in humans. Фармакотерапія 200; 23:979-87.

Пензак С.Р., Акоста Е.П., Тернер М.А. та ін. Вплив апельсиновий сік і грейпфрутовий сік на фармакокінетику індинавіру. J Clin Pharmacol 200; 42: 1165-70.

Penzak SR, Gubbins PO, Gurley BJ, et al. Grapefruit juice decreases the systemic availability of itraconazole capsules in healthy volunteers. Ther Drug Monit 199; 21:304-9.

Potential drug interactions with grapefruit. Лист аптечного лікаря / попереджувальний лист 200; 23(2):230204.

Product information for Cordarone. Wyeth Pharmaceuticals, Inc. Philadelphia, PA 19101. September 2006.

Ranzani MR, Fonseca H. Mycological evaluation of chemically-treated unshelled peanuts. Food Addit Contam 199; 12:343-6.

Rashid, J., McKinstry, C., Renwick, A. G., Dirnhuber, M., Waller, D. G., and George, C. F. Quercetin, an in vitro inhibitor of CYP3A, does not contribute to the interaction between nifedipine and grapefruit juice. Br J Clin Pharmacol 199; 36(5):460-463.

Rashid, T. J., Martin, U., Clarke, H., Waller, D. G., Renwick, A. G., and George, C. F. Factors affecting the absolute bioavailability of nifedipine. Br J Clin Pharmacol 199; 40(1):51-58.

Rau SE, Bend JR, Arnold MO, et al. Grapefruit juice-terfenadine single-dose interaction: magnitude, mechanism, and relevance. Clin Pharmacol Ther 1997 61:401-9.

Reif S, Nicolson M, Bisset D, et al. Effect of grapefruit juice intake on etoposide bioavailability. Eur J Clin Pharmacol 200; 58:491-4..

Rincon, A. M., Vasquez, A. M., and Padilla, F. C. [Chemical composition and bioactive compounds of flour of orange (Citrus sinensis), tangerine (Citrus reticulata) and grapefruit (Citrus paradisi) peels cultivated in Venezuela]. Арка Latinoam Nutr 200; 55(3):305-310.

Robbins RC, Martin FG, Roe JM. Ingestion of grapefruit lowers elevated hematocrits in human subjects. Int J Vitam Nutr Res 198; 58:414-7.

Rogers JD, Zhao J, Liu L, et al. Grapefruit juice has minimal effects on plasma concentrations of lovastatin-derived 3-hydroxy-3-methylglutaryl coenzyme A reductase inhibitors. Clin Pharmacol Ther 199; 66:358-66.

Sakamoto S, Sato K, Maitani T, Yamada T. [Analysis of components in natural food additive “grapefruit seed extract” by HPLC and LC/MS]. Eisei Shikenjo Hokoku 199; 38-42.

Schmiedlin-Ren P, Edwards DJ, Fitzsimmons ME, et al. Mechanisms of enhanced oral availability of CYP3A4 substrates by grapefruit constituents. Decreased enterocyte CYP3A4 concentration and mechanism-based inactivation by furanocoumarins. Drug Metab Dispos 199; 25:1228-33.

Schubert W, Cullberg G, Edgar B, Hedner T. Inhibition of 17 beta-estradiol metabolism by grapefruit juice in ovariectomized women. Maturitas 199; 20:155-63.

Schwartz J, Weiss ST. Relationship between dietary vitamin C intake and pulmonary function in the First National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES I). Am J Clin Nutr 199; 59:110-4.

Schwarz, U. I., Johnston, P. E., Bailey, D. G., Kim, R. B., Mayo, G., and Milstone, A. Impact of citrus soft drinks relative to grapefruit juice on ciclosporin disposition. Br J Clin Pharmacol 200; 62(4):485-491.

Schwarz, U. I., Seemann, D., Oertel, R., Miehlke, S., Kuhlisch, E., Fromm, M. F., Kim, R. B., Bailey, D. G., and Kirch, W. Grapefruit juice ingestion significantly reduces talinolol bioavailability. Clin Pharmacol Ther 200; 77(4):291-301.

Shelton MJ, Wynn HE, Hewitt RG, DiFrancesco R. Effects of grapefruit juice on pharmacokinetic exposure to indinavir in HIV-positive subjects. J Clin Pharmacol 200; 41:435-42.

Sigusch, H., Henschel, L., Kraul, H., Merkel, U., and Hoffmann, A. Lack of effect of grapefruit juice on diltiazem bioavailability in normal subjects. Фармазі 199; 49(9):675-679.

Sigusch, H., Hippius, M., Henschel, L., Kaufmann, K., and Hoffmann, A. Influence of grapefruit juice on the pharmacokinetics of a slow release nifedipine formulation. Фармазі 199; 49(7):522-524.

Soldner A, Christians U, Susanto M, et al. Grapefruit juice activates P-glycoprotein-mediated drug transport. Pharm Res 199; 16:478-85.

Soons, P. A., Vogels, B. A., Roosemalen, M. C., Schoemaker, H. C., Uchida, E., Edgar, B., Lundahl, J., Cohen, A. F., and Breimer, D. D. Grapefruit juice and cimetidine inhibit stereoselective metabolism of nitrendipine in humans. Clin Pharmacol Ther 199; 50(4):394-403.

Sugimoto, K., Araki, N., Ohmori, M., Harada, K., Cui, Y., Tsuruoka, S., Kawaguchi, A., and Fujimura, A. Interaction between grapefruit juice and hypnotic drugs: comparison of triazolam and quazepam. Eur J Clin Pharmacol 200; 62(3):209-215.

Sullivan DM, Ford MA, Boyden TW. Grapefruit juice and the response to warfarin. Am J Health-Syst Pharm 199; 55:1581-3.

Takanaga H, Ohnishi A, Matsuo H, et al. Pharmacokinetic analysis of felodipine-grapefruit juice interaction based on an irreversible enzyme inhibition model. Br J Clin Pharmacol 200; 49:49-58.

Takanaga H, Ohnishi A, Murakami H, et al. Relationship between time after intake of grapefruit juice and the effect on pharmacokinetics and pharmacodynamics of nisoldipine in healthy subjects. Clin Pharmacol Ther 2000:67:201-14.

Tapaninen T, Neuvonen PJ, Niemi M. Orange and apple juice greatly reduce the plasma concentrations of the OATP2B1 substrate aliskiren. Br J Clin Pharmacol 201; 71:718-26.

Troisi RJ, Willett WC, Weiss ST, et al. A prospective study of diet and adult-onset asthma. Am J Respir Crit Care Med 199; 151:1401-8.

Unger M, Frank A. Одночасне визначення інгібуючої потенції трав’яних екстрактів на активність шести основних ферментів цитохрому Р450 з використанням рідинної хроматографії / мас-спектрометрії та автоматичної онлайн-екстракції. Спрямована маса Спектр 200; 18: 2273-81.

Uno T, Ohkubo T, Sugawara K, et al. Effects of grapefruit juice on the stereoselective disposition of nicardipine in humans: evidence for dominant presystemic elimination at the gut site. Eur J Clin Pharmacol 200; 56:643-9.

Uno, T., Ohkubo, T., Motomura, S., and Sugawara, K. Effect of grapefruit juice on the disposition of manidipine enantiomers in healthy subjects. Br J Clin Pharmacol 200; 61(5):533-537.

van Agtmael MA, Gupta V, van der Graaf CA, van Boxtel CJ. The effect of grapefruit juice on the time-dependent decline of artemether plasma levels in healthy subjects. Clin Pharmacol Ther 199; 66:408-14.

van Agtmael MA, Gupta V, van der Wosten TH, et al. Grapefruit juice increases the bioavailability of artemether. Eur J Clin Pharmacol 199; 55:405-10.

Varis T, Kivisto KT, Neuvonen PJ. Grapefruit juice can increase the plasma concentration of methylprednisolone. Eur J Clin Pharmacol 200; 56:489-93.

Veronese M, Burke J, Dorval E, et al. Grapefruit juice (GFJ) inhibits hepatic and intestinal CYP3A4 dose-dependently. Clin Pharmacol Ther 200; 67:151 (abstract PIII-37).

Veronese ML, Gillen LP, Burke JP, et al. Exposure-dependent inhibition of intestinal and hepatic CYP3A4 in vivo by grapefruit juice. J Clin Pharmacol 200; 43:831-9..

Von Woedtke T, Schluter B, Pflegel P, et al. Aspects of the antimicrobial efficacy of grapefruit seed extract and its relation to preservative substances contained. Фармазі 199; 54:452-6.

Weber A, Jager R, Borner A, et al. Can grapefruit juice influence ethinylestradiol bioavailability? Контрацепція 199; 53:41-7.

Xiong H, Li Y, Slavik MF, Walker JT. Spraying chicken skin with selected chemicals to reduce attached Salmonella typhimurium. J Food Prot 199; 61:272-5.

Yasui N, Kondo T, Furukori H, et al. Effects of repeated ingestion of grapefruit juice on the single and multiple oral-dose pharmacokinetics and pharmacodynamics of alprazolam. Психофармакологія (Berl) 200; 150:185-90.

Yee, G. C., Stanley, D. L., Pessa, L. J., Dalla, Costa T., Beltz, S. E., Ruiz, J., and Lowenthal, D. T. Effect of grapefruit juice on blood cyclosporin concentration. Lancet 4-15-199; 345(8955):955-956.

Yin OQ, Gallagher N, Li A, et al. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of nilotinib in healthy participants. J Clin Pharmacol 201; 50:188-94.

Zaidenstein R, Avni B, Dishi V, et al. Effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of losartan in healthy volunteers. Clin Pharmacol Ther 199; 65:(abstract PI-60).

Zaidenstein R, Dishi V, Gips M, et al. The effect of grapefruit juice on the pharmacokinetics of orally administered verapamil. Eur J Clin Pharmacol 199; 54:337-40.

Zhang YD, Lorenzo B, Reidenberg MM. Inhibition of 11 beta hydroxysteroid dehydrogenase obtained from guinea pig kidney by furosemide, naringenin and some other compounds. J Steroid Biochem Mol Biol 199; 49:81-5.

Zitron E, Scholz E, Owen RW, et al. QTc prolongation by grapefruit juice and its potential pharmacological basis: HERG channel blockade by flavonoids. Тираж 200; 835:835-8.

Природні ліки всеосяжної споживчої версії бази даних. див. професійну версію Comprehensive Database Professional для природних ліків. Факультет терапевтичних досліджень 2009 року.

Ex. Женьшень, вітамін С, депресія