високий рівень сечової кислоти

Високий рівень сечової кислоти або гіперурикемія – це надлишок сечової кислоти у вашій крові. Сечова кислота виробляється під час розбиття пуринів, які знаходяться в деяких харчових продуктах і також утворюються вашим тілом.

Після того, як виділяється, сечова кислота носить у вашій крові і проходить через нирки, де більша частина його відфільтровується в сечу.

Приблизно кожне з п’яти чоловік має високий вміст сечової кислоти. Це може бути пов’язано з нападами подагри або розвитком каменів у нирках. Але більшість людей з високим рівнем сечової кислоти не мають симптомів або пов’язаних з ними проблем.

У більшості випадків високий рівень сечової кислоти виникає, коли ваша нирка ефективно не видаляє сечову кислоту. Речі, які можуть спричинити це сповільнення при видаленні сечової кислоти, включають багаті харчові продукти, надмірну вагу, діабет, прийом певних діуретиків (іноді називають водяними пігулками) та надлишок алкоголю. Інші менш поширені причини – дієта з високим вмістом пурину, або ваше тіло виробляє занадто багато сечової кислоти.

Маючи високий рівень сечової кислоти, це не захворювання або стан, який обов’язково потребує лікування або пошуку за відсутності інших симптомів. Але якщо у вас є атака подагри або певний тип каменів у нирках, ваш лікар може перевірити високий вміст сечової кислоти.

Якщо ви стурбовані тим, що одне з ваших ліків може викликати високий рівень сечової кислоти, поговоріть зі своїм лікарем. Тим часом продовжуйте приймати ліки, якщо ваш лікар не скаже вам інше.

відвідайте свого лікаря